+90 216 456 88 08
+90 555 639 49 79

Bebek Bakıcısı

Bebek bakımı her ne kadar çocuk bakımı sözünün yerine kullanılsa da çocuk bakımından farklılıkları olan bir iştir. Yeni doğan bebeğin yürüme ve kendini ifade edebilecek konuşabilme dönemine kadar olan sürek bebek bakımı demektir. Yeni doğan bir bebek ile yaşını doldurmuş olan bir çocuğun bakımı farklıdır. Bu yüzden anne çalışma hayatına başladığı zaman evde yardımcı olmak amaçlı bebek bakıcısı gereksinimi duyar.

Özellikle İstanbul ve çevresinde bebek bakıcısı çok fazla aranmaktadır. Çalışan annenlerin sayısının artması ile birlikte bebeklerini emanet edebilecek birisine ihtyaç duyarlar burada devreye bakıcı şirketleri girmektedir. Fakat her bakıcı şirketine güven olmaz çünkü yabancı uyruklu çalışma izni olmayan ve sertifikası olmayan firmalar son derece sıkıntılıdır. Bu yüzden bebek bakıcısı hizmetini alacağınız firmayı mutlaka dikkatlice incelemeniz gerekir. Firmamız sizlere her türlü imkanı sağlamaktadır örneğin, İstanbul yatılı bakıcı, çocuk bakıcı, yaşlı bakıcı, hasta bakıcı gibi bir çok hizmeti size sunmaktadır.

Önemli olan hususlarda bakıcının sağlık taramalarının özellikle de yapılacak kan testlerine önem vermelidir. Bebek bakıcısı olacak kişi mutlaka sağlık taramalarından geçmesi gerekir. Yenidoğan ve bebeklik dönemi özellikle yatılı bakıcılar için çok hassas bir dönemdir. Bebeğin uykusuzluk veya uyku düzenine adapte olma sürecinde uykuya çok düşkün veya ağır uykusu olan bir bakıcı adayı bu süreçte malesef yeterli istikrar sağlayamaz. Bu yüzden bakıcı seçerken çok dikkatli olmanız gerekir.

Tay Danışmanlık olarak anne karnında bizi ziyaret edip bizim verdiğimiz bakıcı ile büyüyen bebeklerimizi ve bakıcıları belirli aralıklarla aramakta, gelişimleri, bakıcı-bebek ilişkisi hakkında ailelerimize verdiğimiz destek her zaman devam etmektedir.