+90 216 456 88 08
+90 555 639 49 79

İyi Bakıcı Seçmenin Yolları

İyi Bakıcı Seçmenin Yolları

Hayattaki en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz bebeğinize, bakıcı bulmak yeteri kadar zorlu bir işlemdir. Fakat en iyi bakıcıyı bulduğunuzu nasıl anlarsınız. Çocuğunuza bakması için çalışacağınız bakıcının en iyi olup olmadığını anlamak için bir kaç ip ucu.

Pozitif kişilik: Bakıcı olarak seçtiğiniz kişi sıcak ve pozitif bir enerjiye mi sahip? Sıcakkanlı bir insan mı? Sıcakkanlı olan bir kişi çocuklarla daha kolay iletişime girer ve iyimser, sıcakkanlı birisi ile çocuğunuzun gelişmesinde olumlu yansımalar yapar.

Sorular ile bağ kurmak: Bakıcınızı seçerken görüşme esnasında ailenizi ve çocuğunuzu tanımak için sorduğu sorular çok önemlidir. Özellikle çocuğunuz hakkında merak ettikleri ile ileride nasıl davranış sergileyeceği hakkında ciddi bir ipucudur.

Zamanlama önemlidir: Çocuk bakıcısı olmak gerçek bir meslektir. Bunun en önemli göstergesi işe saatinde gelmesidir. Bakıcının vaktinde işe gelmesi ile ebevenylerinde işlerine zamanında yetişmeleri mümkündür. Tam zamanında işe gelmeyen bakıcılar çalışmada sıkıntı yaşarlar. İyi bir çocuk bakıcısı planlanan saate işine hazır bir şekilde gelmelidir.

İlkyardım Eğitimi: Çocuk bakıcısı mutlaka ilkyardım eğitimi almalıdır, çünkü çocuğunuzun güvenliği açısından önemlidir. Bakıcınız bu tarz eğitim almış veya almak istiyorsa, sizin için işini canla başla yapacağına dair önemli bir işarettir.

Çocukla arkadaş olup eğlenebilmeli: En iyi çocuk bakıcıları, çocuklarla ilgilenmeyi ve sorumluluk alarak gelenlerdir. Bir bakıcı mutlaka girişken olmalıdır. İyi bir bakıcı çocuklarla güzel bir iletişim kurabilme kabiliyetinin olması önemlidir.

Ebeveynleri her şekilde bilgilendirmek: Bulduğunuz çocuk bakıcısı size çocuğunuzla yaptıkları hakkında bilgilendirmelidir. Yemek saatleri, uyku saatlerini, aktiviteleri ailenin uygun olduğu saatlerde raporlamalıdır.