Tay Danışmanlık

Bebek Bakıcılar

Bebek Bakıcılar Bebek bakımı her ne kadar çocuk bakımı sözünün yerine kullanılabilse de çocuk bakımından farklılıkları olan bir iş tanımına sahiptir.

Yenidoğan döneminden çocuğun yürüme ve kendini ifade edebilecek şekilde konuşabilme dönemine kadar olan süreç bebek bakımının yapılması gereken süreçtir. Şunu unutmamak gerekir ki yenidoğan bir bebeğin bakımı ile yaşını doldurmuş olan bir çocuğun bakımı, gereksinimleri bambaşkadır.

Tay danışmanlık’a başvuru da bulunan ve henüz doğum yapmamış anne adayları ile çalışma yaptığımız da onların bakıcı talep süreçlerinde karşılarına daha önce muhakkak yenidoğan bakımı yapmış bakıcı adayları çıkartırız. Böylece bu konuda ilk deneyimini yaşayacak olan anne adayı bakıcının bilgi ve tecrübelerinden yararlanabilir ve gerek anne adayı için gerek ise bebek için birbirlerine alışma dönemi olan lohusalık dönemini daha sakin ve bilinçli yaşayabilirler.

Bize Sorun!

  Burada vurgulamak istediğimiz en önemli hususlardan bir tanesi de bakıcının sağlık taramalarının özellikle yapılacak kan testlerinin önemi. Yenidoğan bebek bakımına başlayacak olan bakıcı adayları için özellikle hepatit B, Hıv ve Akciğer filmi tetkiklerinin yapılmış olması gerekir.

  Yenidoğan ve bebeklik dönemi özellikle yatılı bakıcılar içinde çok hassas bir dönem olarak yaşanır. Bebeğin uykusuzluk yada uyku düzenine adapte olma sürecinde uykuya çok düşkün ya da ağır uykusu olan bir bakıcı adayı bu süreçte yeterli istikrar sağlayamayabilir. Bu durum her ne kadar bakıcı seçerken akla gelmese de bir o kadar irdelenmesi gereken bir konudur. Ayrıca bebeğin doktorun önerisiyle 4. yada 6. aydan sonra başlayacağı ek besinlere geçiş döneminde bebek katı gıdaları hazırlama konusunda yeterli bilgiye sahip, bebek yemekleri konusunda bilgili bir bakıcı adayı araştırılmalıdır.

  Tay Danışmanlık olarak anne karnında bizi ziyaret edip bizim verdiğimiz bakıcı ile büyüyen bebeklerimizi ve bakıcıları belirli aralıklarla aramakta, gelişimleri, bakıcı- bebek ilişkisi hakkında ailelerimize verdiğimiz destek ise devam etmektedir.

  Whatsapp
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Tay Danışmanlık
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?