Tay Danışmanlık

Yatılı Bakıcı

Yatılı Bakıcılar Günümüzde artık uzayan çalışma saatlerinden ve hızlı yaşam koşullarından kaynaklanan ve giderek artan tempolu şehir hayatı, çalışan anne babaları yatılı bakıcı talep etme yönüne sürüklemiştir.

Böylece işinden evine gelen ebeveynler ev ile ilgili sorumluluklarını haletme zorunluluğunu üzerinden bakıcıya devrederek çocukları ile daha fazla vakit geçirmek fikrini benimsemişlerdir.

İsminden de anlaşılacağı gibi mesai saatleri gündüzlü bakıcılar kadar net olarak belirlenmemiş aile ile aynı evde yada ailenin tahsis ettiği müştemilatta kalabilen, ailenin talepleri ölçüsünde ya hafta içi ya da hafta sonu 24 saat izin kullanabilen ev işleri, çocuk bakımı, bahçıvanlık, aşçılık gibi işlerde yatılı olarak çalışabilecek kişiler yatılı bakıcılardır. İşin tanımına göre çalışma saatleri değişebilir. Örneğin bebek bakıcısı olarak yatılı çalışmaya başlayan bir bakıcı gerekirse gündüz dinlenip gece uykusuzluk yaşayan anne ve bebeğe destek olma amaçlı gece uykusundan feragat edip çalışırken, bahçıvan olarak işe alınmış bir yatılı personel bahçe işleri ile ilgili işleri yapabilecek saatleri kendi belirleyebilir.Aşçılar, ev işleri personelleri için de aynı şey geçerli olabilir.

Bize Sorun!

  Yatılı personeli seçmek gündüzlü personeli seçmekten daha titizlik gerektirebilir çünkü aynı evde yaşayacak olma düşüncesi aileleri iki kere düşünmeye sevk eder. Yatılı bakıcılar adeta ailenin bir üyesi gibi evi ve işin tanımını benimseyip çalışmaktadır. Çalıştığı işyerini benimseyen adeta kendini oraya ait hissederek çalışan bakıcılar ile yaşanılan süreç daha istikrarlı ve uzun olmaktadır.

  Tay Danışmanlık gündüzlü ve yatılı personel yönlendirmede aileleri yeterince tanıyıp ne istediklerini anlamaya çalışıp o aile kriterlerine göre personel çalışması ve yönlendirmesi yapmaktadır.

  Whatsapp
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Tay Danışmanlık
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?